Są takie miejsca jak Ruska Bania, w których człowiek łapie na chwilę oddech, ucieka od zgiełku. Wydawałoby się, że jadąc na wakacje na mazury wszędzie spotkamy ciszę i spokój. Jednak w mazurskich portach w czasie sezonu panuje tłok, a żeby uciec w mało uczęszczane części mazurskich jezior trzeba posiadać umiejętności, by pomimo wypłynięcia poza wyznaczony żeglarski szlak czuć się bezpiecznie.

Nasz pomysł na małą przerwę od żeglarskich klimatów? -Ruska Bania na Mazurach

Ruska Bania, to swego rodzaju rytuał saunowania wywodzący się z Rosji. Wiąże się z nią wiele wierzeń i przesądów, lecz najważniejsze, że nazywana była „pierwszym lekarzem” – tuż za nią plasowała się wódka i czosnek. Niektórzy traktowali ją jako miejsce spotkań lub możliwość poznania się przyszłych małżonków w sprzyjających ku temu warunkach.

Wiosenna odsłona Anielskiego Zakątka

Jest takie miejsce w mazurskiej krainie ukryte wśród jezior i lasów, niedaleko węgorzewskiego portu żeglarskiego, w pobliskiej miejscowości Ogonki. Anielski Zakątek.  Miejsce o niezwykłym charakterze i klimacie. Urozmaici każdy wypoczynek i nada mu wschodniego klimatu.

Cały rytuał saunowania, w który wprowadzi was P. Justyna trwa około 2 godzin. Na przemian rozgrzewamy ciało w saunie opalanej drewnem, następnie chłodząc się zimną wodą. W czasie zimy można skorzystać z okazji i zanurzyć się w śnieżnej pierzynce ?

Mieszkańcy mazurskiej krainy słyną z niezwykłej gościnności, więc sauna to nie wszystko. Na gości Anielskiego Zakątka oprócz ruskiej bani i wschodnich rytuałów czeka na was jacuzzi pod gwiazdami.

Zgodnie z tradycją ruskiej bani jest miejsce do biesiadowania i odpoczynku od saunowych seansów. Anielski zakątek ukryty w mazurskich lasach daje nam niesamowity klimat i jest gwarancją na oczyszczenie organizmu i uspokojenie rozbieganych myśli.

Biesiadowanie, to nieodłączny element saunowania zgodnie ze wschodnią tradycją

Wszystkie osoby spędzające urlop na pokładzie Nautinera 38 Classic mogą liczyć na 20% rabat od standardowej ceny. Zarówno Ci, którzy skorzystają z ruskiej bani w Anielskim zakątku mogą liczyć na 15% rabat na tygodniowe wczasy na naszej łodzi.

Zachęcamy do zwiedzania mazur we wszelki możliwy sposób!

Więcej o Anielskim Zakątku znajdziesz na facebooku: https://www.facebook.com/Anielski-Zak%C4%85tek-881194511970248/

Zimowy klimat